Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 6. 2018

HISTORIE, POSLÁNÍ A CÍLE

 

budil_logo_bds-----zmens..jpg

 

Spolek Budil (původně občanské sdružení Budil) byl založen v roce 2009, aby zřizoval Budilovu divadelní školu, již v roce 2007 otevřela Vendulka Burger-Budilová, absolventka Mezinárodní divadelní školy Jacques Lecoq v Paříži. Tuto školu vystudovala jako

jedna ze dvou českých studentek ještě za života samotného mistra Jacquesa Lecoqa.

Po studiu se od roku 1995 vedle umělecké práce intenzivně věnuje pedagogice metody Jacques Lecoq, učila po celém světě a v roce 2007 zakotvila v České republice.

Mezi lety 1995-2005 doporučila mnoho talentovaných herců (mezi nimi Annu Polívkovou) ke studiu na Mezinárodní divadelní škole Jacques Lecoq - a všichni úspěšně dvouleté studium ukončili. V roce 2007 Vendulka Burger přijala písemnou podporu k založení Budilovy divadelní školy od ženy J. Lecoqa, ředitelky Fay Lees Lecoq.

 

 

Posláním spolku je uplatňování francouzské metody Jacques Lecoq, jejímž hlavním cílem je rozvíjení kreativního potenciálu

v oblasti kultury, vzdělávání a volného času. Tyto společné zájmy a cíle se setkávají v projektu Budilovy divadelní školy.

 

BDŠ se reprezentuje v Praze i po celé ČR účastí na festivalech (jak vystoupeními studentů, tak vedením tvůrčích dílen), na mezinárodních projektech či tradičních regionálních akcích.

 

BDŠ navštěvují studenti z celé ČR i jiných zemí. Zastává významné místo ve svém oboru činnosti především proto, že metodu Jacques Lecoq vyučuje jako jediná v ČR i na Slovensku.

 

Účel, pro který byl spolek zřízen, a jeho aktivity:

- Účelem spolku je uplatňování francouzské metody Jacques Lecoq, jejímž hlavním cílem je rozvíjení kreativního potenciálu v oblasti kultury, vzdělávání a volného času. Tyto společné zájmy a cíle se setkávají v projektu Budilovy divadelní školy.

- Organizace umělecko-vzdělávacích aktivit určených široké veřejnosti z řad dětí i dospělých, nabídnutí možnosti vzdělávání a rozšiřování znalostí a schopností na mezinárodní úrovni.

- Uskutečňování neziskových kulturních akcí, neziskové publikační činnosti aktivit pro rozvíjení uměleckého potenciálu a smysluplné využití volného času.

- Rozšiřování povědomí o metodě Jacques Lecoq (Francie).

- Spolupráce a výměny s podobně zaměřenými organizacemi a osobami v ČR i v zahraničí.

 

V roce 2021 rozšířil Spolek Budil svou náplň o činnost vedlejší - Revitalizaci Sadu míru v místě mimopražské rezidence Budilovy divadelní školy, ve Svídnici u Dymokur.