Jdi na obsah Jdi na menu

PAPÍR jako prostředek komunikace

Workshop pro umělce, studenty i pedagogy.
Metodou Jacques Lecoq ke zkoumání identity ve spolupráci s evropským projektem k inkluzi umělců i publika s kognitivním a smyslovým postižením.
 
KDY: 22.6.20224papir.jpeg
KDE: Studio Citadela - klub, divadlo, kavárna
ČAS: 10:00-17:00
CENA: 1 200 Kč
REGISTRACE: 
přihlášky zašlete na produkce.budil@gmail.com
Obyčejný papír má svou identitu. Lze ji zkoumat prostřednictvím těla, tance i hlasu. Necháme se jím ´kontaminovat´, sami se staneme papírem, budeme hledat jeho dynamiku, jeho vlastnosti.
Téma: naše sny, touhy a obsese. Papír se stane součástí scény, kostýmu, může být konkrétní věcí, ale i metaforou něčeho, co se odehrává mezi lidmi. Kdo koho vede a kdo kým manipuluje?
 
 
Lektorka Vendulka Burger
k vedení semináře použije metodu Jacques Lecoq a postupy práce Divadla Philippe Gentyho, jehož členkou byla v letech 1997-2000 a jímž byla také delegována k vedení workshopů po celém světě.
Lektorka Vendula Kodetová
a dramaturgický průzkum práce s materiálem: kdo vede koho a kdo s kým manipuluje?
Práce v prostoru scénických umění s větším zapojením umělců i diváků s kognitivním a smyslovým postižením.
Let's PASS! je výzva k akci, výzva ke změně perspektivy, protipříběh postižení v divadelním umění. PASS - Promoting Accessible Shows je mezinárodní projekt, spolufinancovaný z programu Evropské unie Kreativní Evropa, zabývající se problém nedostatečného zapojení a viditelnosti pro umělce a publikum s kognitivními a smyslová postižení při živých vystoupeních a scénických uměních.