Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahajujeme v roce 2019

 

Po 10 letech výuky formou intenzivních kurzů, seminářů a školení otevíráme

rezidenční studium metody Jacques Lecoq.

 

Budilova divadelní škola  nabízí kompletní výuku certifikované metody Jacques Lecoq formou intenzivních měsíčních rezidencí mimo ruch světa, a to pro české i zahraniční studenty. 

Připravujeme umělce konkurence schopné napříč žánry i kulturami.

Po vystudování doporučíme studenty do zahraničních kompanií. Vyšleme soubory, které vzniknou během studia, na mezinárodní festivaly. Produkčně pomůžeme zajistit startovací dráhu našich studentů.

 

Metoda Jacques Lecoq pomáhá profilovat umělecký potenciál tak, aby každý našel to, co v něm dřímá. Přijímáme talentované studenty na začátku kariéry, jako i profesionální umělce, kteří chtějí zjistit více o svých schopnostech, nebo se necítí dobře ve svém zaměření, či chtějí získat zkušenosti i v dalších oborech (jako herci, režiséři, dramatikové).

 

Studium bude probíhat formou celoměsíčních rezidencí vždy 3x během školního roku.

Po dobu jednoho měsíce se budete intenzivně věnovat svému vzdělávání a hledání vlastního tvůrčího potenciálu a jeho uplatnění v tvorbě. Mezi základní průpravu patří techniky fyzického divadla a analýza pohybu, masky a dramatická improvizace, vybrané divadelní žánry.

Koncentrujeme tři měsíce běžné výuky metody JL do jednoho intenzivního měsíce:

3 x jeden měsíc – 1. studijní ročník.

3 x jeden měsíc – 2. studijní ročník.

 

Zápis do profesionální rezidence:

Protože do naší školy se nekonají přijímací zkoušky, je výběr proveden z písemných žádostí. Ty musejí obsahovat váš životopis, údaje o práci v divadle, absolvované školy a workshopy, jednu fotografii obličeje a jednu fotografii celé postavy, motivační dopis a doporučení o vaší práci, nebo studiu. Po jejich přečtení Vám zašleme rozhodnutí, zda jste přijat ke studiu prvního měsíce.

Studium probíhá v angličtině, což znamená, že je zapotřebí základní znalosti tohoto jazyka.

 

Naše škola nabízí dvouletou výuku, která zkoumá pohyb jako vztah mezi životem a uměním při vytváření kreativního divadla. První měsíc – srpen – je zkušební dobou, možnost pokračovat ve studiu prvního ročníku je rozhodnuta během tohoto období a student o tom diskutuje s pedagogy.

 

První rok je program, který sám o sobě stimuluje zvědavost a zájem o fenomén každodenního života a poskytuje základní dovednosti v herectví.

Koncem prvního ročníku projdete obdobím zkoušek a hodnocení – po úspěšném ukončení prvního ročníku získáte osvědčení o jeho absolvování (s potvrzením počtu absolvovaných hodin a předmětů) a rozhodnutí o možném postupu do druhého ročníku podle míry jednání a zapojení se v průběhu studia.

 

Koncem druhého ročníku zrealizujete vlastní představení – po úspěšném ukončení druhého ročníku získáte certifikát uměleckého zaměření (autor, režisér, herec-tvůrce, scénograf atd.) a získáte osvědčení o absolvování dvouletého studia metody Jacques Lecoq s potvrzením počtu absolvovaných hodin a předmětů.

 

Zahajujeme v roce 2019:

1. ročník: květen 2019 – srpen 2019 – listopad 2019

2. ročník:  květen 2020 – srpen 2020 – listopad 2020.

 

Máte-li zájem o naši rezidenci a chcete-li obdržet informace ohledně přihlášení, úhrady a dalších náležitostí, kontaktujte nás na e-mailové adrese produkce.budil@gmail.com.

 

 

UPOZORNĚNÍ:

!Metoda Jacquesa Lecoqa je chráněna licencí!