Jdi na obsah Jdi na menu
 


MEZI NÁMI / Among Us

mezi-nami-foto-roman-polasek_2.jpgMezi námi je autorské, interaktivní tanečně-pohybové a vizuální představení pro pět interpretů, loutku a dva hudebníky. Na principu dětských her a skládanek z papíru povzbuzuje představivost, ochraňuje dětský svět fantazie a podtrhuje důležitost domova.

Mezi námi rozvíjí příběh mnoha dětí a dospělých, který se děje kdekoliv na zemi. Nejprve jsme všichni dětmi a naším domovem je rodina. A dospělí jsou doma tam, kde bydlí, žijí, jsou i pracují. Jen někdy dospělí pracují až příliš, že zapomínají, neslyší, nevidí. Dospělí domovy také stěhují. A děti s nimi hledají k domovu klíč. Ten domov z dětství ale zůstává stále v nás všech, hluboko ukryt v naší duši, v našem srdci, ve vzpomínkách.

Náš příběh je skutečný, a zároveň pohádkový. Reflektuje dětský pohled na svět a ten konfrontuje s pohledem dospělého. Je cestou do dětství, do vzpomínek, snů a domů.

Představení, které nabízí odpovědi na otázku – co je to domov? A jaké to je být doma? A co si děti myslí o domově? Je domov dům nebo panelák? Je to místo, nebo lidé či vlast? Může být domov uvnitř nás?

Mezi námi jsme doma – jako doma. 

 

Simona Mikešová, pedagog ZUŠ Plzeň: „Děkujeme za nádherné představení, naplněné představy. Nápadité, barevné, dětské, tvořivé, překvapující, hravé, krásné představení. Maminky povídaly, že děti toho byly natolik plné, že nemohly usnout...krásné!!!“ (plzeňská premiéra 19.11.2015)

Zápis z návštěvní knihy: „Nádherné netradiční představení nejen pro děti, ale i pro dospělé:-). Magický vstup do dětského světa plného barev a naděje...s úžasným hudebním doprovodem. Vřele doporučuji:-).“ (pražská premiéra, 5.12.2015)

videoukázka

_______________________________________

Autor, koncept a režie: Hana Strejčková
Choreografická spolupráce: Věra Ondrašíková & Veronika Kacianová
Dramaturgická spolupráce: Kateřina Schwarzová
Tvorba a interpretace: Chinami Gentsu (JP)/ Karolína Křížková a Andrea Vykysalá, Rena Milgrom/ Vendula Burger, Marie Adamová a Robert Nižník (SK)/ Husam Abed (Jordánsko)

Hudba: Kuba Palys (PL), živě Hearn Gadbois (USA) a DJ Buldog

Výtvarná koncepce: Hana StrejčkováMarianna Stránská, Robo Nižník, Pavlína Šimáčková

Výroba loutky: Sota Sakuma (JP)

Videoart: žáci ZŠ (CZ, SK, ES, JP), Hana Strejčková, Jan Hrdlička, Marek Volf, Michaela Režová, Marianna Stránská  

Světelný design: Pavel Kotlík

Kamera a střih: Petr Lášek, Tomáš Strejček
Producent: FysioART 
Koprodukce: Tanec Praha / PONEC – divadlo pro tanec

Partneři: Jan Svitlík – taneční studio Voila, Villa Andy
Za finanční podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hl. město Praha, Nadace Život umělce, Japan Foundation

Poděkování: Dana Nekardová, Yvonna Kreuzmannová, Markéta Perroud, Geir Brungot, Pavlína Šimáčková, Vendula Burger, Ina Bradáčová, Ilona Němcová, Giorgia Král, Katarína Kanábová, Milena Kožová, vedení škol a paní učitelky mateřských a základních škol (Praha a okolí, Hokkaido, Malaga)


Více ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky 2015 - MEZI NÁMI / Among Us