Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vendulka Burger-Budilová

do-clanku-----zmens.-----kopie.jpg

- zakladatelka a ředitelka Budilovy divadelní školy

- prapravnučka Vendelína Budila

absolventka Mezinárodní divadelní školy Jacquesa

Lecoqa v Paříži (1993-95, tedy ještě za mistrova života)

 

Nejdříve se naučila vyjadřovat tělem. Slova přišla na řadu až posléze. Po absolutoriu získala angažmá jako herečka a tanečnice ve světoznámém divadelním souboru Philippa Gentyho. Zde objevila zcela nový svět loutek, předmětů i materiálů, stejně jako „přirozený“ způsob herectví.

 

foto Ivo Mičkal

 

Na Novém Zélandu na osobní pozvání pracovala na Vysoké dramatické škole Toi Whakari a tvořila po boku novozélandských režisérů a režisérky londýnského divadla Globe. Po tříletém mezinárodním turné s Philippem Gentym se vrátila do České republiky, kde v letech 2003–2004 působila jako pedagog na katedře nonverbálního divadla pražské HAMU a připravovala cirkusový kabaret „Perpetum Magico“. Podílela se na dramaturgii Studia Rubín a je autorkou myšlenky festivalu „LETNÍ LETNÁ“, setkání nového cirkusu, vizuálního umění, divadla a tance.

 

Metodu Jacques Lecog předává Vendulka Burger už od roku 1995, v roce 2007 přijala písemnou podporu k založení Budilovy divadelní školy od ženy J. Lecoqa, ředitelky Mezinárodní divadelní školy Jacquesa Lecoqa v Paříži, Fay Lees Lecoq.