Jdi na obsah Jdi na menu

2018 - Šílenství

11. 8. 2018

 

Veřejné závěrečné vystoupení účastníků Letního týdenního workshopu Budilovy divadelní školy OD INSPIRACE K TVORBĚ v prostorách pražského Studia Citadela.

Výsledek týdenní tvorby naprosto nového týmu, který se ve většině případů poprvé setkal s jedinečnou metodou Jacques Lecoq (pod vedením zakladatelky a ředitelky BDŠ Vendulky Burger-Budilové), nalezl prostor pro setkání s vlastním hlasem (technikami Ridiny Ahmedové) a využil choreografickou řeč techniky indického tance kathak (s Anežkou Hessovou).

 

img_20180811_182014.jpg

foto archiv BDŠ

Proč jít touto cestou k nalezení autentické tvorby?

Přijít na to, jak můžeme tvořit věci z vlastní zkušenosti, z vlastního prožitku spontánně, ve hře a v praxi bez zbytečného přemýšlení. Poznat techniky, ale také radost z toho, že si mohu hned s objevenými a naučenými schématy hrát a čarovat. Tvorba je něco, co se nedá naučit a neexistuje na to žádný recept - je to cesta hledání, tápání, ztrácení se a znovuobjevení již tisíckrát objeveného. Poznat, že stejná věc, nebude stejná skrze každého z vás. Objevit kreativní sílu skupiny. Hledat vodítka, jak najít celý svět v malé kapce vody.

 

Náhledy fotografií ze složky 2018 - Šílenství