Jdi na obsah Jdi na menu
 


_INTENZIVNÍ SEMINÁŘ (celovíkendový termín / 1x měsíčně)

Příspěvky

8. 8. 2018

Školní rok 2018-2019

Studium pro nováčky - trénink pro profesionály.

Semináře a pravidelná studia BDŠ nabízejí fyzickou průpravu, scénický pohyb, dramatickou improvizaci, práci s hlasem a vnímání prostoru. Důraz je kladen na autorskou tvorbu, individuální i kolektivní.

Hlavními studijní obory jsou dynamika a analýza pohybu, akční mim, improvizace, neutrální maska, kolektivní tvorba, dramatická akrobacie (akrobacii používáme pouze má-li dramatický význam).

Práce je vedena pedagogy Budilovy divadelní školy, kteří metodu Jacques Lecoq vystudovali, či lektory, kteří její zaměření adaptovali na jiné, stejně kvalitní metody.

 
Celý příspěvek

17. 6. 2017

Školní rok 2017-2018

Budilova divadelní škola jako jediná v ČR vychází z principů metody Jacques Lecoq. Již od roku 2007 otevírá dveře dramatické tvorbě metodou, jež je uznávaná po celém světě v divadle, v tanci i ve filmu.

Metoda Jacques Lecoq nabízí nové cesty jak v oboru herectví, tak i v ostatních tvůrčích oborech (scénografie, dramaturgie, režie, choreografie a dalších). Akcentuje hru a dramatickou tvorbu. Profesionálům pomáhá uvolňovat stereotyp hereckého projevu. Posouvá hranice fyzických možností.

Komplexní studium vede k individuálnímu vývoji každého tvůrce – a zároveň vytváří tvůrčí kolektivy. Naši studenti jsou každoročně přijímáni ke studiu nejrůznějších fakult AMU včetně zahraničních škol.

...

 
Celý příspěvek