Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 7. 2018

Festival na ROHU 2018 - program

Pátek se ponese v duchu první republiky

od 17 hodin

 

17:00 Slavnostní zahájení a přehlídka dobových kostýmů a automobilů.

Spolek Budil, KVH Druhý pluk Nymbursko a čestní hosté.

17:30 Spolek Budil a KVH Druhý pluk Nymbursko hrají Živé obrázky z Křince z doby první republiky.

A co kdyby prezident Masaryk vesničku té doby navštívil?

19:00 Divadelní spolek Hálek z Nymburka hraje Přednostu stanice

21:00 Orchestr Václava Marka a Blue Star - Swingová tančírna 30 let (retro kostým vítán)

23:00 Netradiční interaktivní prohlídka zámku, expozice pekárna, škola a tajné prostory.

 

17:00-23:00 Doplňkový program: retro rádia, místní výtvarníci, retro hračky a předměty, knihařská dílna Rajman,

MAS Svatojiřský les, prezentace místních produktů /dvůr Seletice/

Na festivalu nabízíme to nejlepší z místních farem!

Občerstvení zajistí Andělská kavárna.

 

 

Sobotní program od minulosti do současnosti pro celou rodinu

od 11 hodin

Po celý den pohádky, veselé krabice a interaktivní dílny / projížďky na oslíku /

sólová vystoupení absolventů Budilovy divadelní školy

 

11:00 Divadlo Toy Machine zahájí dětský program pohádkou Král Karel pro děti i rodiče

12:00 Slavnostní zahájení 2. dne festivalu Tenkráte v 68 Spolku Budil a KVH II. pluku Nymbursko

Od náměstí k zámku s přehlídkou dobových aut a startem Rakety festivalu

13:00 program pro děti hasičů SDH Dymokury a Křinec souboj retro stříkaček

14:00 seskupení zpěvaček z Rožďalovic a jejich pásmo písní J. Uhlíře a Z. Svěráka

15:00 čtení a malování v trávě pro děti s Honzou Řehounkem. Spisovatel Honza Řehounek přinese dětem

svoji novou pohádkovou knížku Julinka a její písmenkoví kamarádi

15:00 Eva Hrubá (ave aburh) V TOMTO SVĚTĚ DOTÝKÁNÍ - divadlo jednoho herce s jazzovým doprovodem

16:00 Český Honza Loutkové divadlo LOKVAR pro děti i rodiče

17:00 Křest Knížky o Sokolči Ivany Šmejdové a povídání o současné literatuře zachycující minulost s autory,

vydavateli, knihaři a dalšími hosty uvádí Jan Řehounek – hosté František Dudek, host přespolní Helena Rytířová,

Ivana Šmejdová, knihař Pavel Hančar, nakladatel Ivan Ulrych

18:30 Marta Balejová, Jiří Teper, Petr Ožana CO TÍM CHTĚLI ŘÍCI aneb čeští básníci a písničkáři 1918-2018

19:45 Paní Vltavská Anny Polívkové

20:00 Křeslo pro hosta Josefa Dvořáka

21:30 Starý holky - komediální představení 3D Company

22:30 Netradiční interaktivní prohlídka zámku, Expozice pekárna, škola a tajné prostory.

23:00 Koncert české bluegrass kapely Sock's Slávka Brixe – slavnostní ukončení

 

11:00-23:00 Doplňkový program: retro rádia, místní výtvarníci, retro hračky a předměty, knihařská dílna Rajman,

MAS Svatojiřský les, prezentace místních produktů /dvůr Seletice/

Na festivalu nabízíme to nejlepší z místních farem!

Občerstvení zajistí Andělská kavárna.