Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vendulka Burger

_dsc0077.jpgZakladatelka a ředitelka Budilovy divadelní školy absolvovala Mezinárodní divadelní školu v Paříži v letech 1993 - 95 ještě za mistrova života.

Nejdříve se naučila vyjadřovat tělem. Slova přišla na řadu až posléze. Po absolutoriu získala angažmá jako herečka a tanečnice ve světoznámém divadelním souboru Philippa Gentyho. Zde objevila zcela nový svět loutek, předmětů i materiálů, stejně jako „přirozený“ způsob herectví.

Na Novém Zélandu, na osobní pozvání, pracovala na Vysoké dramatické škole Toi Whakari a tvořila po boku novozélandských režisérů a  režisérky londýnského divadla Globe. Po tříletém mezinárodním turné s Philippem Gentym se vrátila do České republiky, kde v letech 2003–2004 působila jako pedagog na katedře nonverbálního divadla pražské HAMU a připravovala cirkusový kabaret „Perpetum Magico“. Podílela se na dramaturgii Studia Rubín a je autorkou myšlenky festivalu „LETNÍ LETNÁ“, setkání nového cirkusu, vizuálního umění, divadla a tance.

 

V roce 2007 Vendulka Burger přijala písemnou podporu k založení Budilovy divadelní školy od ženy J. Lecoq ředitelky Fay Lee Lecoq